Çocuğunuzla İyi Vakit Geçirebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Çocuğunuz tableti ne zaman eline almalı; kaç yaşında ne kadar süreyle vakit geçirmeli? Radyasyon yayan bu aletler çocuklardan uzak mı tutulmalı, “devir teknoloji devri” diyerek bazı şeyler göz ardı mı edilmeli?

Teknolojiden kaçamadığımızı düşündüğümüz noktada en azından bir şeyler öğrenerek vakit geçirmeleri en büyük arzumuz. Beynin gözlem becerilerini, bilişsel yetenekleri, konsantrasyonu, hafızayı, yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştiren, kullanımı kolay uygulamaları bu yazıda derledik.
Telefonu, tableti çocuğunuzun eline verip uzaklaşmak yerine, birlikte harika vakit geçirebileceğiniz, çocuklarınıza bir yandan matematik, renkler, coğrafya, dil öğretirken bir yandan da eğlenebileceğiniz 0-6 yaş uygulamalarına birlikte bir göz atalım:

Abc Wow!: Kelimelere grafikler eşlik ediyor; çocuklar için erken yaşta dil öğrenimi bu uygulama sayesinde eğlenceli bir hale dönüşüyor.

Baby Puzzle: Küçük bebekler için tasarlanmış bu yap-boz ile bebeğinizle beraber keyifli bir iki saat geçirebilirsiniz.

Baby Phone: Baby Phone ile 6 aylık ya da daha büyük bebekler oyun oynayıp eğlenirken sayıları, hayvan seslerini ve müzik notalarını öğreniyorlar.

Baby Wooden Blocks: Bu eğlenceli ve eğitici uygulama klasik ahşap yap-bozların mobil versiyonu.  Kolay kullanımı, ses efektleri ile sağ beyin egzersizi olarak lanse ediliyor.

Denstist Games for Kids: Bu oyun diş hekimi korkusunu azaltırken çocuklara hem diş sağlığı hakkında bilgiler veriyor, hem de birer diş hekimi olarak sağlıksız tüm dişleri tedavi ederek öğretici oyun foknsiyonunu yerine getiriyor.

Çocuklar için eğitici oyunlar: Her yaştan çocuk için 12 oyun bir arada.   Meslekler, sesleriyle birlikte hayvanlar, labirentler, müzik aletleri, müzikli bulmacalar, çizim oyunları ile kaliteli vakit geçirilebilir.

Tuvalet Eğitimi: Bu uygulama, 3 yaşın altındaki çocuklar için tasarlanmış ve grafik ve sesler aracılığıyla gerçek yaşam durumlarını gösteriyor. Bu uygulama, düzgün tuvalet kullanma alışkanlığı geliştirmeye yönelik olarak çocuklara kılavuzluk ediyor.

0-10 Numbers: Birden ona kadar sayıları Flash cardlar ile öğreten bu uygulama sayıları yeni öğrenen çocuklar için.

Kids Socks: Bu çoraplı eşleştirme oyunu minikler için hafıza güçlendirici, bir yandan da eğlendirici özellikler taşıyor.

What’s The Sound?: Android’de bulunan bu uygulama sayesinde çcouklar hayvanları sesleriyle, yaşadıkları yerlerle, görünüşleriyle tanıyor; hayvanlar hakkında ilk öğretici bilgileri alıyorlar.

Paintbox: Çizim yeteneğine katkı yapan bu uygulama, gelecekte sık sık Photoshop kullanacak olan çocuklar için ilk ders niteliğinde.

Star Walk:  Astronomiye giriş dersi niteliğindeki bu uygulama ile yıldızlar, gökyüzü, gezegenler hakkında birçok bilgi alabilir, birlikte gökyüzünü keşfe çıkabilirsiniz.

Pet Bingo:  Matematik de eğlenceli olabilir! Bu uygulama her aşamada zorlaşarak  başarma hissini güçlendiriyor.

Agnitus: Okul öncesi çocuklara sayı, kelime ve renkleri öğretme amacıyla tasarlanmış bir uygulama.

Stack the Countries: Çocuklar için mobil coğrafya! Ülkeler, bayraklar, başkentler eğlenceli bir sunumla çocuğunuzun parmaklarının ucunda.

Virtuoso Piano: Çocukları erken yaşta müzikle, hem de piyano ile tanıştırmak için harika bir uygulama. Hem büyükler, hem de çocuklar bu uygulamayı hiç sıkılmadan kullanıyor.