Atölye Çocukevi

2003 yılında kurulmuş küçük bir okuluz biz. Çocukları iyi tanıyabilecek, aileleri ile yakın ilişkiler kurabilecek kadar küçük ve mutlu bir okuluz.

Çocuğun kendi ortamından çıkıp dışarıdaki koskocaman dünyanın bir parçası olmayı öğrendiği yerdir okul. Hem eğlenceli hem de zor bir süreçtir okula başlamak.

Amacımız; bu süreçte çocuklarımızı iyi tanıyabilmek, ihtiyaçlarını fark edebilmek ve gelişim süreçlerinde yanlarında olup onlara eşlik edebilmektir.

Bunun için de doğru gözlem yapabileceğimiz ve ilişkilerimizi derinleştirebileceğimiz anlamlı süreçlere ihtiyacımız var.

Çocuk çok merak eder ve sorgular. Oyun oynama sürecinde herşeyi anlayabilir, anlamlandırabilir ve ona ihtiyaç duyar.
Bizde çocuk merkezli sade bir program içerisinde tasarlarız süreçlerimizi.

Merak uyandıran, sorular sorabilme fırsatı sunan konular ve zaman kısıtları ile sınırlandırılmamış süreçler. İlerledikçe değişen, gelişen süreçler…

Onlara birşey öğretmeye çalışmak yerine doğallıkla ilgisinin yakalanabildiği herşey bir öğrenme fırsatıdır bizim için. Çünkü ilgi duyduğunda çok daha fazla heyecanlanabilir ve soru sorabilir. Kendisine verilecek hazır cevaplar yerine merak ettiği şeyin peşinden gidebileceği, sorularını çoğaltabileceği imkanlar sunan bir program ile öğrenmenin nasıl birşey olduğunu benimsemelerini sağlarız.

Oyuncaklarımız azdır bizim. Bol bol oyun fikirleri geliştiririz. Atölyelerimizde hayal güçleri ile oyuncaklarımızı kendimiz yapar, yapamadığımızda tekrar deneme cesareti toplar yapabildiğimizde de güven biriktiririz.

Doğa ile iç içe yaşar, taş toprak ve suyla oynar kirlenmeyi severiz.

Müziğin dile inanır, kendimizi onunla besler şarkılarla oynarız.

Kendini mutlu bir çocukluk deneyimi yaşatabilmeye adamış bir aileyiz biz.