Sana Benzemiyorum, O Halde Neyim Ben? Ben Bir Kediyim!

Kitap AdıBen Bir Kediyim
YazarGalia Bernstei
YayıneviUçanbalık Yayınevi
ResimleyenGalia Bernstein
TemaAile, Benzerlikler, Eğlenceli Bilgi, Farklılıklar, Hayvanlar, Renkli Resimli Kitap
Yaş Grubu5 yaş ve üstü

İllüstratör, yazar Galia Bernstein’ın, çitadan pumaya kedigiller familyasının bütün üyelerini tanıttığı; farklı özelliklere sahip olmanın güzelliğini vurguladığı Ben Bir Kediyim isimli kitabı Uçanbalık Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Sana Benzemiyorum, O Halde Neyim Ben? Ben Bir Kediyim!-670İllüstratör, yazar Galia Bernstein’ın imzasını taşıyan Ben Bir Kediyim, beş yaşından büyük çocukları çitadan pumaya kedigiller familyasının bütün üyeleri ile tanıştırıyor. Sevimli ve güçlü görselleri ile dikkat çeken kitap, farklı özelliklere sahip olmanın hayatı birlikte yaşamaya engel olmadığı mesajını veriyor.

Simon sevimli bir ev kedisidir. Bir gün, kedigiller ailesinin diğer fertleriyle karşılaştığında, kendisinin de onlar gibi bir kedi olduğunu iddia eder ve ortalık karışır. Ailenin bütün “büyük” üyeleri kahkahayı basar! Küçük Simon’un ne aslan gibi yeleleri vardır, ne de çita gibi hızlıdır. Puma gibi sert ya da kaplan gibi turuncu da değildir. Oysa Simon tüm bunlara rağmen bir kedidir ve bunu diğerlerine kanıtlamalıdır…

Ormanın kralından evin ufaklığına kadar her boydan kediyi sayfalarına taşıyan Ben Bir Kediyim, “farklıyız ama aslında aynıyız” ilkesini ön plana çıkaran öyküsüyle çağdaş bir resimli kitap klasiği olmaya aday.

Mizahi cümleleri ve Simon’ın bakış açısından yansıtılan görselleriyle Ben Bir Kediyim, eğlenceli ve öğretici bir kitap.” Booklist

 

Sana Benzemiyorum, O Halde Neyim Ben? Ben Bir Kediyim!-670

Yazar Hakkında

Galia Bernstein, İsrail’de doğup büyüdü. Kariyerine, haftalık İsrail Ordusu dergisinde tasarımcılık ve illüstratörlük yaparak başladı. Yayıncılık işini sürdüren Bernstein, iki farklı çocuk dergisinin sanat yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra ABD’ye taşınarak Parsons Tasarım Okulu’nda eğitim gördü. Uzun yıllardır illüstrasyon, tekstil tasarımı ve amatör seramik çalışmalarıyla ilgileniyor. New York, Brooklyn’de yaşıyor.

 

Sana Benzemiyorum, O Halde Neyim Ben? Ben Bir Kediyim!-670