Sağlıklı Yaşıyorum’un İlk Kitabı “Yogayı Seviyorum”

Kitap AdıYodayı Seviyorum
YazarEzgi Berk
Yayıneviabm Yayınevi
ResimleyenRukiye Ulusan
TemaEğlenceli Bilgi, Oyun

abm Yayınevi’nin yeni serisi Sağlıklı Yaşıyorum’un ilk kitabı Yogayı Seviyorum, yoga hareketleri çerçevesinde çocuklara bir aslan gibi kükremeyi, bir dağ gibi dimdik durmayı, bir yay kadar gergin olmayı gösterirken, çocukların günlük olarak zevkle yapacakları bir aktivite önerisinde bulunuyor. Ezgi Berk tarafından kaleme alınan ve Rukiye Ulusan’ın eğlenceli çizimleriyle hayat bulan Yogayı Seviyorum ile bedenini ve zihnini çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarmaya hazır mısın?

Aslanlar gibi kükremek, ağaçlar gibi kök salmak ya da bir kuş gibi uçmak ister miydin hiç? abm Yayınevi’nin yeni serisi Sağlıklı Yaşıyorum’un ilk kitabı Yogayı Seviyorum, çocuklara eğlenceli bir dille yogayı sevdirmeyi hedefliyor. Kendisi de çocuklarla birlikte yoga yapan Ezgi Berk’in kaleminden çıkan ve Rukiye Ulusan’ın renkli çizimleriyle hayat bulan Yogayı Seviyorum, 14 yoga hareketini, küçük çocukların resimlere bakarak uygulaması üzerine kurulu.

Basit aktivitelerle başlayan kitap, ilerledikçe minik okuyucuların hareketleri doğru ve seri şekilde uygulayabilecekleri bir rutine girebilmesine yardımcı oluyor. Yogayı Seviyorum ile istersen bir mum gibi dimdik durabilirsin ya da bir tekne gibi sallanabilirsin denizde. Belki de bir okyanusta bulursun kendini. Yogayı Seviyorum’un okuyucuları, kitabın kahramanı ve sevimli yakın dostu maymunun gösterdiği doğa ve hayvanlardan esinlenen yoga hareketlerini deneyimlerken çok eğlenecekler. Üstelik kitabın içinde minik yogacıları bir de sürpriz bekliyor; yoganın en temel hareket serilerinden biri olan Güneşi Selamlama, poster formatında okuyuculara hediye ediliyor.