Masalcı Anne’nin İlk Kitabı

Kitap AdıTırtıl Tontini ve Neşeli Aydede
YazarŞeyma Ayık
YayıneviAltın Kitaplar
TemaMasal
Yaş Grubu5 yaş ve üstü

Masalcı Anne Şeyma Ayık’ın ilk kitabı Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı!

Ay’ın döngüsü ve minik bir tırtıl yumurtasının daldan dala konan bir kelebek olma yolundaki serüvenini masalsı bir dille anlatan Şeyma Ayık, minik okurlarını doğanın mucizelerine tanık olmaya davet ediyor.

Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede’nin sıcacık hikâyesi minik okurlara, değişimin, hep aynı kalmamanın güzelliğini anlatıyor ve bizlere her gün, farklı bir deneyimin kapılarını aralayan doğanın sonsuz mucizelerini gösteriyor.

Yazar Hakkında:

Ankara Gazi Üniversitesi İşletme ve Pera Güzel Sanatlar Şan bölümü mezunu olan Şeyma Ayık, İstanbul doğumludur. Açık Radyo´da reklam ve halkla ilişkiler sorumlusu, Radyo 92.3´te reklam yönetmeni olarak çalıştı. Açık Radyo´da “Boşluğa Atlayış” programının sunuculuğunu üstlenirken, bir taraftan da seslendirme çalışmalarına başladı. Sonrasında Radyo 92.3´te “Ellington İla Shakespeare Band” adlı caz programını hazırlayıp sundu. “Gece Virüsü” ve “Ballı Pazar” adlı TV programlarında müzisyen olarak yer aldı. AKM başta olmak üzere, İstanbul´un çeşitli mekânlarında ve konserlerde flütist ve solist olarak sahne aldı. Ayık, seslendirme sanatçısı olarak bugün halen çalışmalarına devam etmektedir.