“Küçük Prens” Bu Kez Doğan Egmont Tarafından Yayınlandı

Kitap Adı“Küçük Prens” Bu Kez Doğan Egmont Tarafından Yayınlandı
YazarAntoine de Saint-Exupéry
YayıneviDoğan Egmont
TemaHayal Gücü
Yaş Grubu7-12 yaş ve üstü

“Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından 1943 yılında kaleme alınan ve uçağı bozularak Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun Küçük Prens ile karşılaşmasıyla başlayan hikâye, bugüne kadar 250’den fazla dile çevrildi. Özgün içeriğiyle her daim okunan, soru sormaktan vazgeçmeyen sarı saçlı minik kahramanıyla sorgulamanın önemini kavratan Küçük Prens şüphesiz sadece çocuklara değil, yetişkin okurlarına da düşünmenin gücünü ve büyürken yitirilmemesi gereken değerleri hatırlatan, ölümsüz bir eser.

Orijinal metinden alıntılar ve çizimlerle süslenen Küçük Prens ve Felsefesi ile Küçük Prens ve Evreni ise okurlarını zenginliklerle dolu yepyeni bir okuma serüvenine davet ediyor. “Arkadaşlık”, “sevgi”, “yalnızlık”, “zaman” gibi kavramların ne olduğu sorusundan hareketle hazırlanan Küçük Prens ve Felsefesi, başkahramanın evrenini oluşturan felsefi temelleri açıklarken, çocukların sorgulamayı öğrenmesini amaçlıyor.

Özgün karakterleri mercek altına alan Küçük Prens ve Evreni ise okurların onları daha yakından tanımasını sağlıyor. Kendini beğenmiş bir gül, güçlü bir kral, evcilleştirilmeyi bekleyen bir tilki, uçağı bozulmuş bir pilot ve Küçük Prens’in yaşamına dokunan diğer karakterler tek tek tanıtılıyor.

Sadece içeriği ile değil tasarımıyla da kütüphanelere renk katacak bu iki yeni kitap, Küçük Prens severlerin gönlünde ayrı bir yere sahip olacak.