Katherine Applegate’den Çocuklara: Dilek Ağacı

Kitap AdıKatherine Applegate’den Çocuklara: Dilek Ağacı
YazarKatherine Applegate
YayıneviDoğan Egmont
TemaHayal Gücü
Yaş Grubu7-12 yaş ve üstü

Çağdaş çocuk edebiyatının ödüllü yazarı Katherine Applegate hayallerin, özlemlerin ve umutların fısıldandığı bir ağacın hikayesini anlatıyor. Ziyaretçilerinin güvenliği için asla onlarla konuşmayan, Dilek Ağacı bu kez bir istisna yapıyor ve macera başlıyor.

“Yeni gelenler ve onları buyur edenler için” diye açılan Dilek Ağacı hayal gücü, dostluk, hoşgörü ve farklılıkları kabullenmeye, önyargısız olmaya ve bir arada yaşamaya dair yemyeşil bir davet.

“Merhaba. Ben bir kızılmeşeyim. Pufidik yavru baykuşlara dallarımdan beşik yaparım. Çalışkan sincaplara barınak sağlarım. Çevreme sıcak yaz günlerinde serin gölgeler sunarım. Fotosentez yaparım. Ve daha birçok şey… Yaşadığım mahallede insanlar mayıs ayının ilk günü beni ziyaret edip dilek dilerler. Çünkü ben aynı zamanda bir dilek ağacıyım.”

Yazar Hakkında:

Katherine Applegate

Dünya çocuk ve gençlik edebiyatının sevilen yazarı Katherine A. Applegate 1956 yılında Amerika’da doğdu. 2013 yılında Ben, Yalnız İvan adlı kitabıyla Newberry ödülünü kazandı. Home of the Brave adlı kitabı School Library Journal tarafından Yılın En İyi Kitabı seçildi ve Golden Kite ödülü ile çocuk kitaplarında Josette Frank Ödülü aldı. Eşi Michael Grant ile dünya çapında 35 milyon kopyadan fazla satan Animorphs serisini yazdı. Yazarın 2015 yılında New York Times çoksatanları arasına giren Görünmez Kedi adlı eseri Doğan ve Egmont Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Katherine Applegate eşi, iki çocuğu ve evcil hayvanlarıyla birlikte California’da yaşamaktadır.