Değirmenler Vadisi: Hayallerinden Asla Vazgeçme!

Kitap AdıDeğirmenler Vadisi
YazarNoelia Blanco
Yayıneviabm Yayınevi
ResimleyenValeria Docampo
TemaHayal Gücü
Yaş Grubu5 yaş ve üstü

Arzuladığın her şey gerçekleşseydi hayal kurma hissi bu kadar güzel olabilir miydi? Ya da hayal kurmaktan vazgeçebilir miydin? abm Yayınevi’nin Değirmenler Vadisi isimli kitabında vadiye bir gün her şeyi en iyi yapan makineler geliyor ve vadi halkı zamanla hayal kurmayı bırakıyor. Ancak köyün terzisi küçük Anna’nın hayalleri, vadinin derinliklerinde gerçekleşmeyi bekliyor. Türk Pedagoji Derneği’nin tavsiye ettiği 10 kitap arasında yer alan Değirmenler Vadisi, 6. baskısı ve yenilenen boyutuyla okurlarını bekliyor.

 

Değirmenler Vadisi: Hayallerinden Asla Vazgeçme!-8233

 

Değirmenler Vadisi’nde birbirine benzeyen erkekler, kadınlar ve çocuklar yaşıyormuş. Bir gün her şeyi en iyi yapan makineler gelmiş. Bu her şeyi en iyi yapan makineler sayesinde her şey kusursuzmuş. Kusursuz bir an yaşamak, kusursuz bir tatlı yemek ya da kusursuz bir arkadaş edinmek için bir düğmeye basmak yeterliymiş. Peki o zaman kayan yıldızlar hangi dilekleri gerçekleştirecekti? Böylece Değirmenler Vadisi halkı zamanla hayal kurmayı bırakmış. Yine de orada bir yerlerde Değirmenler Vadisi’nin derinlerinde, gerçekleşmeyi bekleyen hayaller saklıymış. Bunlardan biri de köyün terzisi küçük Anna’nın hayalleriymiş.

abm Yayınevi Hakkında:

Acar Group bünyesinde kurulan abm Yayınevi yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan abm Yayınevi; edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kitaplar kategorilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. abm Yayınevi bünyesinde kurulmuş olan abm Çocuk ve İlk Gençlik Yayınları ise; yabancı ve Türk yazarların kitaplarını yayımlayarak, çocuk ve ilk gençlik kategorilerinde seçkin yayınları bünyesine katmayı amaçlıyor.

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren yayınevi; yaratıcı, evrensel, ahlaki değerlere uygun, bağımsız ve tarafsız, kaliteli yayınları çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden beri “Her kitapta yeni bir sen!” diyerek, onlara sevecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri kitaplar sunuyor.