Çocuğunuzla Hikayeli Oyun Hamuru Oynamak İster misiniz?

Kitap AdıÇocuğunuzla Hikayeli Oyun Hamuru Oynamak İster misiniz?
YazarLudio Minima
TemaOyun Hamuru Kartları
Yaş Grubu3-4 yaş

Üç yaş üstü çocuklar için hazırlanan oyun hamuru kartları serisi, Sayılar, Hikayeler ve Hayvanlar olmak üzere 3 farklı kategoride sunuluyor. Her kategorideki kutunun içinde 2 parçalı 5 kart ve 2 adet oyun hamuru bulunuyor. Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları ile etkileşimde olabilsinler diye, Oyun Hamuru Kartlarının her birinde ayrı bir hikaye yer alıyor.

Hayvanlar Kategorisi

İkili kartlar birleştirildiğinde Aslan, Kaplan, Zürafa, Fil ve Zebra’nın yüz detayları olmayan hallerine ulaşılıyor. Böylece her çocuk kendi hayvanını düşleyebiliyor ve onu oluşturabiliyor.

Hikayeler Kategorisi

İkili kartlar birleştirildiğinde 5 farklı hikaye ile karşılaşılıyor. Burada yine, bahsedilen objeler çocuklar tarafından yapılıyor. Bu hikayeler ise şu şekilde:

  • Melisa, ağabeyine doğum günü pastası yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
  • Melisa dondurma yemek istiyor. Haydi, ona dondurma yapalım!
  • Kerem makarna yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
  • Melisa çiçekleri çok seviyor. Haydi, ona çiçek yapalım!
  • Kerem kelebekleri çok seviyor. Haydi, ona kelebek yapalım!

 

Sayılar Kategorisi

Bu kategorinin diğerlerinden farkı, kartların arkalı önlü olması. İkili kartlar birleştirildiğinde hem sayı hem de bir hikaye olan yeni bir kart ortaya çıkıyor. Çocuğunuz hamur ile rakamın üzerinden geçiyor. Böylece rakamın şeklini iyice öğrenmiş oluyor. Ayrıca rakamın altında bulunan yuvarlakları, o sayıdaki hamur topçukları ile dolduruyor. Sol taraftaki hikaye bölümünde ise, ebeveyniyle birlikte konuşarak hikayede geçen konuyu hamurla tamamlıyor.

Ludio Minima Hakkında

Ludio Minima, uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra, iki çocuğu ile birlikte oyun oynamaya daha çok vakit ayırabilmek için işinden ayrılan Alp Saraçoğlu tarafından kuruldu. Oğlu Kerem ve kızı Melisa ile birlikte bir oyun yaratma hayalini gerçeğe dönüştüren Saraçoğlu için, Ludio Minima ailenin üçüncü çocuğu oldu. Latince “oyuncu minik” anlamında gelen Ludio Minima, isminin yanı sıra ilhamını da çocukların oyuncu doğasından ve büyüklerin onlar için sık sık kullandığı “minnak” lakabından alıyor. Oyunların gerçek dünya ile bağlantılı olmasını isteyen Saraçoğlu, oyunlarındaki karakterleri kendi çocuklarından yola çıkarak oluşturuyor.