Kitaplar Kategorisi

İncelikli Şeyler, Desen Yayınları etiketiyle yayımlandı

İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in bol ödüllü kitabı İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve çarpıcı resimleriyle okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet ediyor.

Hayatta keşfedilmeyi bekleyen küçük ayrıntılara ve insana mutluluk veren küçük anlara dokunan İncelikli Şeyler, Desen Yayınları etiketiyle yayımlandı. İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in imzasını taşıyan bu özel resimli kitap, 2011 Sorcières Ödülü, 2012 New York Times En iyi Resimli Kitap Ödülü ve 2014 São Paulo Büyük Ödülü’ne değer görüldü.

İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve kendine özgü minimal resimleriyle her yaştan kitapseverin ilgisini cezbedecek evrensel bir hikâye anlatıyor. Ciltli baskısıyla özel bir koleksiyon kitabı olan İncelikli Şeyler, okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet…

Detaylar
16/04/2018

“Küçük Prens” Bu Kez Doğan Egmont Tarafından Yayınlandı

“Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından 1943 yılında kaleme alınan ve uçağı bozularak Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun Küçük Prens ile karşılaşmasıyla başlayan hikâye, bugüne kadar 250’den fazla dile çevrildi. Özgün içeriğiyle her daim okunan, soru sormaktan vazgeçmeyen sarı saçlı minik kahramanıyla sorgulamanın önemini kavratan Küçük Prens şüphesiz sadece çocuklara değil, yetişkin okurlarına da düşünmenin gücünü ve büyürken yitirilmemesi gereken değerleri hatırlatan, ölümsüz bir eser.

Orijinal metinden alıntılar ve çizimlerle süslenen Küçük Prens ve Felsefesi ile Küçük Prens ve Evreni ise okurlarını zenginliklerle dolu yepyeni bir okuma serüvenine davet ediyor. “Arkadaşlık”, “sevgi”, “yalnızlık”, “zaman” gibi kavramların ne olduğu sorusundan…

Detaylar
19/03/2018

Katherine Applegate’den Çocuklara: Dilek Ağacı

Çağdaş çocuk edebiyatının ödüllü yazarı Katherine Applegate hayallerin, özlemlerin ve umutların fısıldandığı bir ağacın hikayesini anlatıyor. Ziyaretçilerinin güvenliği için asla onlarla konuşmayan, Dilek Ağacı bu kez bir istisna yapıyor ve macera başlıyor.

“Yeni gelenler ve onları buyur edenler için” diye açılan Dilek Ağacı hayal gücü, dostluk, hoşgörü ve farklılıkları kabullenmeye, önyargısız olmaya ve bir arada yaşamaya dair yemyeşil bir davet.

“Merhaba. Ben bir kızılmeşeyim. Pufidik yavru baykuşlara dallarımdan beşik yaparım. Çalışkan sincaplara barınak sağlarım. Çevreme sıcak yaz günlerinde serin gölgeler sunarım. Fotosentez yaparım. Ve daha birçok şey… Yaşadığım mahallede insanlar mayıs ayının ilk günü beni ziyaret edip dilek dilerler. Çünkü ben aynı…

Detaylar
19/03/2018

Neye Benzer Gelecek?

Müzikal diliyle Fransız çocuk edebiyatına yeni bir üslup getiren Olivier de Solminihac’ın yazdığı Neye Benzer Gelecek, büyürken kendisi ve geleceği hakkında bol bol soru soran ve her yerde yanıt arayan küçük okurlara yol gösterecek kısa bir roman.

8 yaş ve üzeri kitapseverlerin ilk okuma kütüphanelerini zenginleştirecek olan Olivier de Solminihac imzalı Neye Benzer Gelecek, Tudem Edebiyat etiketiyle yayımlandı. Junko Nakamura’nın özgün resimleriyle renklenen Neye Benzer Gelecek, çocukları soru sormaya, düşünmeye ve farklı görüşleri dinleyip kendi yolunu çizmeye cesaretlendiriyor.
 “Ben kimim?”, “Geleceğim nasıl olacak?”
Kitap Lukas adındaki küçük bir kurdun kendini keşif serüvenini anlatıyor. Lukas, 8. yaş gününü kutlayan meraklı bir kurttur. Doğum günü partisinin akşamında aklına, kim olduğu ve geleceğinin nasıl…

Detaylar
16/03/2018

Ne Olsam?” Resimli Çocuk Kitabı Yayımlandı

Çocuklar, sebze ve meyvelere bakarak hayalini kurdukları mesleği seçecek.

Üç yaş ve üzeri çocuklara yönelik sıra dışı resimli çocuk kitabı “Ne Olsam?”, Selin Kutucular ve Caroline Erel’in imzasıyla KVA Çocuk tarafından yayımlandı.

Yazar ve yemek şefi Selin Kutucular ile fotoğrafçı Caroline Erel’in birlikte hazırladığı serinin üçüncü kitabı “Ne Olsam?” KVA Çocuk tarafından yayımlandı. Serinin daha önceki kitapları “Mutlu İnsanlar” ve “Merak Ediyorum” gibi “Ne Olsam?” da sebze ve meyvelerle stüdyo-mutfakta hazırlanarak fotoğraflandı. Kitap, 15 Mart’tan itibaren KVA Çocuk web sitesinden…

Detaylar
14/03/2018

Sağlıklı Yaşıyorum’un İlk Kitabı “Yogayı Seviyorum”

abm Yayınevi’nin yeni serisi Sağlıklı Yaşıyorum’un ilk kitabı Yogayı Seviyorum, yoga hareketleri çerçevesinde çocuklara bir aslan gibi kükremeyi, bir dağ gibi dimdik durmayı, bir yay kadar gergin olmayı gösterirken, çocukların günlük olarak zevkle yapacakları bir aktivite önerisinde bulunuyor. Ezgi Berk tarafından kaleme alınan ve Rukiye Ulusan’ın eğlenceli çizimleriyle hayat bulan Yogayı Seviyorum ile bedenini ve zihnini çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarmaya hazır mısın?

Aslanlar gibi kükremek, ağaçlar gibi kök salmak ya da bir kuş gibi uçmak ister miydin hiç? abm Yayınevi’nin yeni serisi Sağlıklı Yaşıyorum’un ilk kitabı Yogayı Seviyorum, çocuklara eğlenceli bir dille yogayı sevdirmeyi hedefliyor. Kendisi de çocuklarla birlikte yoga…

Detaylar
12/03/2018

Bu Kitabı Yalama!

Mikroplara çok yakından bakmaya ne dersiniz?
Uçanbalık Yayınları etiketiyle yayımlanan Bu Kitabı Yalama, mikropların nerelerde ve nasıl barındıklarını çocuklara çarpıcı bir şekilde anlatan eğlenceli bir öykü.

Idan Ben-Barak tarafından yazılan ve Julian Frost tarafından resimlenen Bu Kitabı Yalama 5 yaş ve üzeri okurlarını, tişört, diş, kitap ve deri gibi farklı yüzeyler üstünde bulunan mikroplar arasında bir gezintiye çıkarıyor. Üstelik “Min” adındaki minicik bir mikrobun rehberliğinde…

Mikroplar her yerde. Bazen bir denizin dibinde, bazen Everest Dağı’nın zirvesinde. Hatta kimi zaman, bir kitabın içinde! Üstelik çok da küçükler. O kadar küçükler ki, onları görebilmenin tek yolu mikroskopla bakmaktan geçiyor… ya da daha kolayı, bu kitabı okumaktan.

Komik öyküsü ve matrak çizimleriyle dikkat…

Detaylar
26/02/2018

Murat Celeb’in Çocuklar İçin Tasarladığı Kitaplar Ödül Aldı

Rakamlar ve Taşıtlar

Rakamlar ve Büyük Taşıtlar

Rakamlar ve Hayvanlar

Rakamlar ve Küçük Canlılar

Bu rakamlar çocuklara birşeyler fısıldıyor. Anlatmak istedikleri ne de çok şey var! Küçük okurları rakamlarla tanıştır-mak ve matematiği sevdirmek için Murat Celep’in tasarladığı “Rakamlar ve …” farklı temalarda aktivite kitapları dizisi. Benzersiz, ilginç, ve çok eğlenceli…

Rakamlar kendi aralarında oyunlar oynayarak, eğlenerek, itişip–kakışarak, küçülüp–büyüyerek, renkten renge girerek, her sayfada ayrı bir sürpriz hazırlıyorlar çocuklara. Ama sayfayı çevirdiğiniz anda itişmeler, gülüşmeler bir anda kesiliveriyor.

Hepsi görevlerini en iyi şekilde yaparak, girdikleri kılıkta oldukları gibi kalakalıyorlar. Ta ki biz bir sonraki sayfaya geçene kadar hiç renk vermiyorlar. Hazırladıkları sürprizlerle ilgili çocuklara…

Detaylar
19/02/2018

Denizde Sayılar, rengarenk ve sürprizlerle dolu bir hikaye

Ormanda Alfabe kitabının yaratıcıları Didem Ünal ve Oğuz Demir, bu kez çocukları sayıların hareketli dünyasına davet ediyor. Denizde Sayılar, rengarenk ve sürprizlerle dolu bir hikaye eşliğinde 1’den 20’ye kadar uzanan sayıları öğretiyor.

Ormanda Alfabe kitabıyla çocuklara harfleri öğreten yazar Didem Ünal ve çizer Oğuz Demir’in oltasına bu kez sayılar takılıyor. Uçanbalık Yayınları etiketi ile yayımlanan Denizde Sayılar, 1’den başlayıp 20’ye kadar uzanan sayıları sürpriz oyunlarla buluşturarak denizde geçen eğlenceli bir öykü anlatıyor.

Ağa takılmış deniz canlılarının mücadelesinin anlatıldığı kitap, “1” deniz feneri ile başlayıp,“20″ denizatı” ile tamamlanıyor. Her sayfada yeni bir görselin eklenmesiyle ritmik bir anlatımla ilerleyen Denizde Sayılar’ın sonunda ortaya çıkan deniz tablosu ile çocukların yaratıcı düşünme becerileri gelişirken, içindeki ipuçları…

Detaylar
12/02/2018

Küçük Ejderha Kokosnuss serisinin son kitabı Kuzey Kutbu’na Yolculuk

Küçük Ejderha Kokosnuss serisinin son kitabı Kuzey Kutbu’na Yolculuk’ta, Kokosnuss ve arkadaşları bu kez oldukça soğuk geçecek bir maceraya atılıyor. Kuzey Kutbu’nun soğuk sularında geçen serinin bu yeni macerası, günümüzün en büyük sorunlarından birine değinerek çocuklara farkındalık kazandırmayı da amaçlıyor.

abm Yayınevi tarafından küçük bir ejderhanın maceralarının anlatıldığı Küçük Ejderha Kokosnuss serisinin son kitabı Kuzey Kutbu’na Yolculuk raflardaki yerini aldı. Küresel ısınma ile birlikte Kuzey Kutbu’nda yaşananlara da değinen Kuzey Kutbu’na Yolculuk, günümüzün önemli bir sorununu ele alarak çocuklara farkındalık kazandırmayı da amaçlıyor. Ejderha Kokosnuss ile dünyanın en soğuk yerine yolculuk etmeye hazır mısınız?

Bu yeni macerada Kokosnuss, Matilda ve Oskar kış…

Detaylar
05/02/2018